نشست ارتقا سطح خدمات به مسافران هوایی، ساماندهی و کاهش تاخیرات پروازهای داخلی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۹ ویژه فرودگاه مهرآباد، معاون سازمان تعزیرات حکومتی، نمایندگان قوه قضائیه مستقر در بخش هوایی کشور و مدیران ارشد هوایی و فرودگاهی برگزار شد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نشست ارتقا سطح خدمات به مسافران هوایی، ساماندهی و کاهش تاخیرات پروازهای داخلی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۹ ویژه فرودگاه مهرآباد، معاون سازمان تعزیرات حکومتی، نمایندگان قوه قضائیه مستقر در بخش هوایی کشور و مدیران ارشد هوایی و فرودگاهی برگزار شد.

محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از نظارت این سازمان بر روی قیمت‌های بلیت هواپیما اشاره کرد و گفت: بلیت‌های فروخته شده توسط ایرلاین‌ها براساس نرخ‌های مصوب بر روی سایت سازمان و انجمن شرکت‌های هواپیمایی به فروش می رسد و برخی از تخلفات توسط سایت‌های فروش غیررسمی انجام می شود.

وی با بیان این که سازمان هواپیمایی کشوری در صدد بستن سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت است، افزود: با سایت‌های غیر مجاز که نسبت به فروش بلیت خارج از نرخ مصوب اقدام کنند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت تا به زودی از صحنه فروش بلیت حذف شوند.

محمدی بخش گفت: آسیب‌هایی که در جلسه امروز احصا شد به بخش حاکمیت و بخش های استاندارد مربوط نمی شود و متاسفانه بسیاری از افراد با دسترسی‌های متعدد اقدام به فروش بلیت هواپیما می کنند، بنابراین از مردم درخواست می‌کنیم برای تهیه بلیت به سایت شرکت های هواپیمایی و یا مراکز فروش مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند.

 وی با اشاره به پایش مستمر سازمان هواپیمایی کشوری از مراکز فروش بلیت، افزود: در صورت مواجه به هر گونه گرانفروشی بلیت هواپیما، تعلیق، حذف مسیر و کاهش پروازهای خارجی برای شرکت های هواپیمایی از جمله عوامل بازدارنده‌ای است که توسط سازمان هواپیمایی کشوری اعمال می‌شود.

همچنین جابری معاون سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص برگزاری نشست فوق اظهارداشت: در این جلسه که با هدف رسیدگی به افزایش قیمت های بلیت و سایر مشکلات موجود در این زمینه تشکیل شد، نظرات شرکت های هواپیمایی دریافت و مشکلات موجود در صنعت حمل ونقل هوایی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه عنوان کردیم که هیچ گونه افزایش قیمتی خارج از تعرفه مورد قبول نیست و در صورت مشاهده عرضه بلیت خارج از تعرفه با دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی برخورد خواهیم کرد.

جابری تصریح کرد: با رصدهای صورت گرفته طی روز های گذشته بلیت هواپیما با نرخ های مختلفی به فروش می‌رسید اما از امروز تقریبا نرخ‌ها یکسان و به حد متعارف رسیده است.

بر اساس این گزارش، معاون سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص فروش بلیت به صورت دلاری به اتباع خارجی گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته فروش بلیت به صورت دلاری توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی انجام شده است نه شرکت‌های هواپیمایی. اما در صورت عدم رعایت این امر توسط شرکت‌ها و یا آژانس‌ها تا ده برابر میزان افزایش قیمت‌ها جریمه لحاظ خواهد شد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی