نشست «بررسی برنامه جامع بهره‌وری از ظرفیت‌های مسابقات جام جهانی فوتبال» با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد،

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در نشست «بررسی برنامه جامع بهره‌وری از ظرفیت‌های مسابقات جام جهانی فوتبال» که با حضور نمایندگان دستگاه های فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، به نقش‌آفرینی این وزارتخانه در ستاد ویژه جام جهانی فوتبال که در هیأت دولت تشکیل شده، تاکید کرد.

وی افزود: مسئولیت کمیته فرهنگی و اطلاع‌رسانی این ستاد ویژه بر عهده وزارت فرهنگ است و در این کمیته در حال آماده‌سازی تمهیداتی هستیم تا بتوانیم با همکاری و همراهی سایر دستگاه‌ها در راستای تحقق اهداف دیپلماسی فرهنگی دولت مردمی قدم برداریم.

وی تاکید کرد: جام جهانی فوتبال فرصت مناسبی برای شناساندن فرهنگ اصیل و غنی ایران به جهانیان است؛ بنابراین برنامه‌های فرهنگی و هنری متنوعی برای ایام جام جهانی فوتبال در نظر گرفته شده و تحقق این برنامه‌ها به معرفی بیشتر فرهنگ بومی ایران کمک می‌کند.

وی در عین حال تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی بهترین ابزار برای دسترسی به این هدف متعالی به شمار می‌رود.

اسماعیلی ادامه داد: وزیر فرهنگ قطر که چندی پیش میهمان کشورمان بود ابراز علاقه بسیاری به فرهنگ و هنر اصیل ایران از خود نشان داد و اعلام آمادگی کرد در ایام برپایی جام جهانی امکانات و فضای مورد نیاز فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی را برای ما فراهم کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: بر همین اساس باید در قالب چنین جلساتی به یک برنامه جامع فرهنگی برای فعالیت در ایام برپایی جام جهانی قطر  برسیم تا بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق از این ظرفیت عظیم بهترین استفاده را ببریم.

گفتنی است، در این نشست، مسئولان و نمایندگان نهادهای مختلف فرهنگی کشور به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود درباره چگونگی دستیابی به هم افزایی بیشتر نهادها برای تاثیرگذاری حداکثری حوزه فرهنگ کشور در جام جهانی قطر پرداختند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی