مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: نصب کنتورهای هوشمند برق برای مشترکان پرمصرف تهرانی از امروز (جمعه) آغاز شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از ایرنا، «کامبیز ناظریان» افزود: نصب کنتور هوشمند موجب اصلاح رفتار پر مصرف‌ها، افزایش پایداری و کنترل بار شبکه توزیع برق کشور می‌شود.

وی، این اقدام را به نفع مردم دانست و ادامه‌ داد: این اقدام با توزیع عادلانه یارانه‌های دولتی موجب کاهش بار شبکه برق و پیشگیری هر چه بیشتر از وقایع و اتفاقات شبکه در فصل گرم سال خواهد شد.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در هفته‌ای که گذشت، اعلام‌ کرد: نصب کنتورهای هوشمند یکی از راهکارهای موثر در اصلاح رفتار مشترکان پرمصرف و کنترل بار شبکه برق است.

وی بیان‌ داشت: با برنامه ریزی انجام شده، مقرر شد لوازم اندازه گیری مشترکان پرمصرف شهر تهران با کنتور هوشمند، جایگزین شود که در همین زمینه و با هدف تعدیل بار شبکه برق کلان شهر تهران به‌ویژه در فصل گرم سال و هدایت رفتار مصرف انرژی همه مشترکان پرمصرف، این گروه از مشترکان تهرانی در برنامه نصب کنتور هوشمند قرار گرفته اند.

ناظریان اضافه‌ کرد: نصب کنتور هوشمند از جمله اقدام‌های ارزنده‌ای است که منجر به اصلاح رفتار پرمصرف‌ها و افزایش پایداری شبکه توزیع برق کشور خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از اصلاح تعرفه پُرمصرف‌ها به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های موثر وزارت نیرو در توزیع عادلانه انرژی نام برد و گفت: رویه پیشین در محاسبه بهای انرژی با اهداف دولت در توزیع عادلانه انرژی سازگار نبود، به شکلی که پرمصرف‌ها از یارانه انرژی بهره بیشتری می‌بردند، اما امروز شاهد هستیم که با عزم جدی وزارت نیرو، مقرر شده است که در جهت عدالت اجتماعی، سهم این دسته از مشترکان از یارانه کاهش پیدا کرده و پرمصرف ها بهای برق منصفانه‌تری را پرداخت خواهند کرد.

  • منبع خبر : ایرنا