هشدار بانک ملی ایران درباره کلاهبرداری های پیامکی و اینترنتی با افشای اطلاعات بانکی، بانک ملی ایران در اطلاعیه ایی از مشتریان خود خواسته که به منظور جلوگیری از هرگونه جعل و کلاهبرداری و تحمل ضرر و زیان، از افشای اطلاعات بانکی خود خودداری کنند.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، اخیراً تماس هایی تلفنی از سوی کلاهبرداران با مشتریان بانک مبنی بر برنده شدن آن ها در سفر عتبات عالیات، همراه اول و … صورت گرفته که کلاهبرداران پس از تماس تلفنی، ابتدا یک مصاحبه ساختگی با یکی از مسئولان صدا و سیما، وزارت ارتباطات و … ترتیب داده و سپس عنوان می کنند واریز جایزه باید در دو مرحله باشد.
بدین ترتیب اطلاعاتی نظیر کد ملی، تاریخ تولد و… را دریافت و در نهایت با ثبت نام در سامانه ها و اپلیکیشن های بانک نظیر بام و بله، نسبت به انتقال وجه از حساب افراد اقدام می کنند.
مشتریان ارجمند باید توجه داشته باشند تماس های تلفنی نامعتبر یا پیام های ارسالی مشکوک در فضای مجازی با عناوینی چون پرداخت هدیه، برنده شدن جایزه، تماس از طرف برنامه های صداوسیما و اعلام برنده شدن افراد و… می تواند دام کلاهبرداران برای برداشت های مکرر از حساب بانکی آن ها باشد.
از سویی، مشتریان گرانقدر توجه داشته باشند روی هر کارت بانکی علاوه بر شماره کارت، اطلاعات دیگری مانند نام و نام خانوادگی، شماره شبا، شماره حساب، تاریخ انقضا، cvv2 ، شماره مشتری و… وجود دارد که در اختیار دیگران قرار دادن برخی از این اطلاعات همانند cvv2 می تواند دردسرساز باشد.

 

  • منبع خبر : بانک ملی ایران