هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی سرانجام با برگزاری مرحله نهایی و فینال مسابقات در رشته فیفا ۲۲ به ایستگاه پایانی رسید و علیرضا ایمانی ۲۱ ساله از اسلامشهر جام قهرمانی این مسابقات را با خود به خانه برد.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، مصلی امام خمینی (ره) در سومین روز از چهارمین نمایشگاه بازی‌های شاهد رقابت مرحله نهایی میان منتخبان مرحله استانی این مسابقات برای معرفی قهرمان قهرمانان بود.

مسابقات از ساعت ۱۱ صبح آغاز شد و با مشخص شدن بازیکنان راه یافته به بازی نهایی، در نهایت مسابقه فینال هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران در حضور علاقه‌مندان حاضر در شبستان مصلی امام خمینی (ره) میان علیرضا ایمانی از اسلامشهر و مهرداد عمویی از قزوین برگزار شد.
رقایت میان علیرضا ایمانی و مهرداد عمویی که هر دو با تیم پاری سن ژرمن بازی کردند در وقت قانونی بازی به تساوی رسید و بالاخره ضربات پنالتی تکلیف قهرمان این مسابقات را مشخص کرد. علیرضا ایمانی از اسلامشهر که در مرحله استانی این رقابت‌ها در شهرستان ملارد به مقام دوم دست پیدا کرده بود، این بار توانست مقام اول مسابقات و جام قهرمانی را از آن خود کند.

مهرداد عمویی و سیدمحمدمحراب جعفری نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم این رقابت‌ها را از آن خود کردند.

در آیین برگزاری مراسم اختتامیه هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران، محمدصادق دهنادی دبیر این رویداد در سخنانی با ارائه گزارشی از روند برگزاری این مسابقات در دو بخش حضوری و برخط گفت: بخش حضوری این رویداد به مناسبت حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به بازی فیفا ۲۲ و بخش برخط به چهار بازی موبایلی ایرانی کوییز، کات آف، فوتبالیستارز و منچیکو اختصاص پیدا کرد.

او افزود: این رویداد با رویکرد تمرکززدایی از برگزاری این مسابقات در تهران در قالب لیگ استانی در استان‌های خراسان رضوی، مازندارن، اردبیل، قزوین و شهرستان ملارد در استان تهران برگزار شد.

دهنادی تصریح کرد: در هفتمین جام قهرمانان بازی ویدیویی ایران علاوه بر برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات حضوری و آفلاین، در بخشی نمایشگاهی تدارک ویژه‌ای نیز برای ارائه خدمات متنوعی در حوزه اطلاع‌رسانی سواد بازی به خانواده‌ها و علاقه‌مندان با بازی‌های دیجیتال و تجربه انجام سرگرمی‌های الکترونیک و بازی‌های واقعیت مجازی(VR) دیده شد. بخش نمایشگاهی در محل برگزاری مسابقات در استان‌های میزبان این رویداد برگزار شد. ارائه مشاوره بازی، ارائه و امکان انجام بازی‌های رومیزی و بازی‌های حرکتی، برگزاری میزگردهای تخصصی ویژه فعالان زیست بوم بازی‌های دیجیتال کشور با عنوان «تجربه بازی‌ساز» و نمایش فیلم مستند «بازی باز» از برنامه‌های بخش نمایشگاهی این رویداد بود.

دبیر هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران گفت: در مجموع ۲ هزار و ۴۲۲ نفر در مسابقات فیفا در بخش بازیکنان حرفه‌ای فیفا، بخش دانش‌آموزی و بخش بانوان شرکت کردند. بخش بازی‌های موبایلی با حضور بیش از ۱۰۰ هزار نفر شرکت‌کننده برگزار شد و در مجموع حدود ۱۲ هزار نفر نیز از برنامه‌های سالنی، کارگاهی و نمایشگاهی این رویداد استفاده کردند.

بخش پایانی مراسم اختتامیه این رویداد به اهدای جوایز نفرات اول تا سوم مسابقه فیفا ۲۲ و ۳ بازی موبایلی ایرانی منچیکو، کات‌ آف و فوتبالیستارز با حضور محمدامین حاجی هاشمی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، حجت الاسلام حامد حاجی ملامیرزایی رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، سیدمحمد علی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و علیرضا فراهانی معاون تنظیم‌گری و کسب و کار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و دبیر چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای اختصاص پیدا کرد.

جوایزغیرنقدی نفرات اول تا سوم مسابقه فیفا ۲۲ به ترتیب به علیرضا ایمانی، مهرداد عمویی و سیدمحمدمحراب جعفری اهدا شد.

جوایز بخش بازی‌های موبایلی ایرانی شامل ۲۰ میلیون تومان جایزه نقدی، ۱۰ میلیون تومان جایزه غیرنقدی و ۷ میلیون تومان جایزه غیر نقدی نیز به این شرح به منتخبان آن اهدا شد:

بازی کات آف

نفراول میلاد مدرومی، نفردوم، سعید غنی شادمان، نفر سوم: سیدمحمد منصوری

میلاد مدرومی نفر اول بازی کات آف ساکن شهرستان خوی است که به دلیل شرایط نامناسب ناشی از وقوع زلزله در این منطقه نتوانست برای مراسم اختتامیه و دریافت جایزه خود را به تهران برساند. با تصمیم بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای قرار است جایزه او با حضور دبیر هفتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی در خوی به طور حضوری به او اهدا شود.

بازی منچیکو

نفر اول: سمیه کیانی، نفردوم: رضوان رحیمیان پور، نفر سوم: اقدس دانش پور

بازی فوتبالیستارز:

نفراول: مسعود طایفه علی وردی، نفردوم: سیدامیر محمود مجابی، نفر سوم: محمد اسکندری

گفتنی است جوایز بازی کوییز پیش از این و در اختتامیه مرحله استانی این رویداد به منتخبان آن اهدا شده بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای