در نشستی صمیمی از انجمن‌های صنعت نمایشگاهی جهت مشارکت در برگزاری مراسم روز جهانی نمایشگاه‌ها قدردانی شد.

گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی، در این نشست که با حضور مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی و اعضای هیات مدیره انجمن برگزارکنندگان نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، انجمن صنفی کارفرمایی غرفه‌سازان، انجمن نمایشگاه‌ها و رویدادهای خارجی و انجمن شرکت‌های نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران برگزار شد؛ ضمن قدردانی از اعضای هیات مدیره انجمن‌های نمایشگاهی، حاضران به ارائه نقطه نظرات درباره مسائل مختلف این صنعت و ارائه راهکار برای برنامه‌ریزی‌های آتی صنعت نمایشگاهی پرداختند.

هومن رازدار مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در این نشست ضمن تأکید بر هدف‌گذاری و شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود این صنعت، تداوم این نوع نشست‌ها را خواستار شد.

وی همچنین به برنامه‌ریزی و تدوین دوره‌های آموزشی تخصصی و تدوین تاریخ شفاهی این صنعت با بهره‌گیری از تجربیات ارزنده فعالان و پیشکسوتان اشاره کرد و در ادامه اعضای هیات مدیره انجمن‌ها به بیان نقطه نظرات خود در این خصوص پرداختند و از برگزاری شایسته این آیین قدردانی نمودند.

مراسم گرامیداشت روز جهانی نمایشگاه‌ها ۲۱ خردادماه سال جاری در محل سالن کنفرانس بین‌المللی اجلاس سران با حضور فعالان و ذینفعان این صنعت و مقامات و مسئولان دست اندرکار برگزار شد.

در این هم‌نشینی به موارد مختلفی از قبیل تشکیل دبیرخانه دائمی روز جهانی نمایشگاه‌ها با هدف نشست‌های فصلی و بیان نقطه نظرات و آسیب‌ها، مشکلات و راهکارهای اجرایی صنعت نمایشگاهی، تبیین جایگاه واقعی این صنعت و بهره‌گیری از توان همه اجزاء صنعت، طراحی سند جامع صنعت نمایشگاهی با بهره گیری از ظرفیت انجمن‌ها و تعامل با سازمان‌های خدمات شهری جهت برگزاری هر چه باشکوه تر رخدادهای نمایشگاهی اشاره شد.

گفتنی است، مراسم گرامیداشت روز جهانی نمایشگاه‌ها هر ساله در اولین چهارشنبه ماه ژوئن برگزار می شود و روز جهانی نمایشگاه‌های امسال نیز با تاکید بر ارزش غیرقابل جایگزین نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری رو در رو در رشد و بهبود اقتصاد جهان و نقش نمایشگاه‌ها در تسریع بهبود اقتصاد برگزار شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی