مرجع صدور مجوز تأسیس هرگونه تشکل صنفی تخصصی فرهنگی و هنری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی است.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد هاشمی، جانشین وزیر فرهنگ گفت: اصلاح و تکمیل ماده واحده الحاق به مصوبه ضوابط تأسیس مراکز، مؤسسات، کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی و نظارت بر فعالیت آن که در جلسه هشتم تیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و از سوی محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری ابلاغ شد.

هاشمی در ادامه با توجه به مرجعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مرجع و ملجا فرهنگ باشد و در این دوره تلاش‌های زیادی برای احیا و تقویت این مرجعیت شکل گرفت‌. یکی از این تلاش‌های مصاب، مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

هاشمی ادامه داد: تبصره‌‌ای بر مصوبه ۵۲۰ این شورا افزوده شده مبنی بر این که مرجع صدور مجوز تأسیس هرگونه تشکل صنفی تخصصی فرهنگی و هنری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی است.

جانشین وزیر فرهنگ افزود: همچنین در تبصره دوم این مصوبه، انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی تخصصی فرهنگی و هنری که قبلاً تشکیل شده‌اند نیز ملزم شدند که شرایط خود را با این ضوابط تطبیق دهند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی