کارشناس سازمان هواشناسی وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق در شرق کشور همچنین بارش‌ شدید در جنوب شرق اصفهان، ارتفاعات کرمان، شمال خراسان رضوی و شمال وشمال و غرب استان هرمزگان را اعلام کرد.

به گزارش گویای خبر، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت جوی و آب و هوای امروز شنبه ۱۳ خرداد و روزهای آتی  گفت: طی ۵ روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از شمال غرب کشور ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات البرز شرقی، بخش‌هایی از استان یزد، اصفهان، کرمان هرمزگان، سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق  و وزش باد شدید موقتی، در برخی نقاط گرد و خاک را پیش‌بینی می‌کنیم و همین شرایط را تا روز یک‌شنبه برای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار می‌رود.

رفیعی افزود: امروز نیز شدت بارش‌ها در جنوب شرق اصفهان، ارتفاعات کرمان، شمال خراسان رضوی و شمال وشمال و غرب استان هرمزگان خواهد بود که هشدار نارنجی هواشناسی نیز منتشر شده است مخاطراتی را به همراه دارد جاری شدن رواناب، آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه‌ها و برخورد صاعقه انتظار می‌رود که هموطنان عزیز باید توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: وزش باد شدید برای ۵ روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل پیش‌بینی می‌کنیم که برای استان خوزستان نیز همراه با گرد و غبار  انتظار می‌رود.

به گفته رفیعی: آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم است که فعالان دریایی باید توجه داشته باشند.

کارشناس سازمان هواشناسی تهران امروز آسمانی صاف دارد در ساعات بعد ازظهر سرعت وزش باد افزایش پیدا می‌کند.

همچنین بیشینه دمای امروز تهران ۳۴ درجه  و کمینه دما به ۲۳ درجه رسیده است.