وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف ارائه دستاوردهای صنعت مالی کشور، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی کشور را در خردادماه سال ۱۴۰۲ برگزار می‌کند.

به گزارش گویای خبر به نقل از شادا، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی کشور با هدف ارائه دستاوردهای صنعت مالی کشور در یک سال گذشته و ارائه چشم اندازهای آن برای سال آینده، فرآهم آوردن بستر ارائه اطلاعات برای مخاطبان در گروه های مختلف از جمله مخاطب تخصصی، مخاطب عام، کودک و نوجوان و … برگزار می‌شود.

نقش‌آفرینی همه غرفه‌ها برای توسعه و ترویج شعار محوری و کلیدی نمایشگاه مرتبط با دستگاه مربوطه و ارائه دستاوردهای دستگاه مربوطه در راستای برنامه راهبردی دستگاه در قالب‌های خلاقانه، از دیگر اهداف وزارت اقتصاد برای برگزاری این نمایشگاه بین‌المللی است.

نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی به عنوان بزرگترین گردهمایی اقتصادی سال جاری و دروازه اصلی ارتباط مستقیم مدیران اقتصادی و فعالان بازارهای مالی با رویکرد شعار سال «مهار تورم، رشد تولید»، از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ این نمایشگاه در حوزه بازار سرمایه با شعار توسعه و ترویج سهامداری غیر مستقیم، بهبود شفافیت و رقابت و حفظ حقوق سهامداران و توسعه و ارتقاء سواد مالی، حوزه بیمه با شعار ابزارها و محصولات جدید حوزه بیمه، دیجیتال محور شدن فرآیندهای ارزیابی و پرداخت خسارت، حوزه بانکی شفافیت و ارتقا استاندارد عملکرد بانک و بانکداری الکترونیک، حوزه مالیات با شعار توسعه عدالت افقی و عمودی و ارتقاء کارآمدی، تحول دیجیتال و نقش کنترلی مالیات در اقتصاد ایران، حوزه گمرک با شعار شفافیت و رفع گلوگاه‌های فساد و کارآمدی و تسریع فرآیندهای گمرکی برپا می‌شود.

 

  • منبع خبر : شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران