مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تأمین از اتمام عملیات ساخت بزرگترین خط تولید داروی ضد سرطان کشور در این مجموعه خبر داد و گفت: این شرکت بزرگترین تولیدکننده داروی ضد سرطان کشور شد.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی، دکتر منصور نکویی‌نیا در مورد آخرین دستاوردهای حوزه تولید دارو در مجموعه‌های متعلق به شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین (تیپیکو)، اظهار داشت: با اتمام عملیات ساختمانی و فنی اتاق‌های تمیز در شرکت دارو سازی فارابی اصفهان این مجموعه آماده تجهیز و بهره‌برداری برای تولید داروی‌های ضد سرطان شد.

وی افزود: با بهره‌برداری از خطوط جدید شرکت دارو سازی فارابی به بزرگترین تولید کننده داروهای ضد سرطان کشور تبدیل می‌شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های بومی و نخبگان دانشگاهی کشور در راه‌اندازی این خط دارویی منحصر به فرد بیان کرد: داروهای تولیدی در این واحد از خروج ارز از کشور جلوگیری و قابلیت ارزآوری برای کشور دارد.
نکویی‌نیا با بیان این که تلاش مجموعه تیپیکو تأمین داروی مورد نیاز داخل و کاهش آلام بیماران است، ادامه داد: این خط جدید قابلیت تولید تمام داروهای ضد سرطان را دارد و در نوع خود دستارود بسیار مهمی در حوزه تأمین داروی ضد سرطان در کشور محسوب می‌شود.
وی با اشاره به این که داروهای تولیدی در این خط اکثراً وارداتی بودند، گفت: با بهره‌برداری از این خط بخش مهمی از داروهای ضد سرطان مورد نیاز داخل در این خط تولید می‌شود.

  • منبع خبر :  پایگاه خبری سازمان تأمین‌ اجتماعی