نوزدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیأت نظارت بر مطبوعات از ساعت ۱۰ تا ۱۶ روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۸/۲۹ به ‌صورت برخط برگزار و «پدرام پاک آیین» نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات شد.

به‌ گزارش گویای خبر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بازدید از روند برگزاری این رویداد مطبوعاتی کشورمان، در محل ستاد انتخابات حضور یافت و در جریان آخرین آمار و اطلاعات در خصوص فرایند اجرایی برگزاری انتخابات الکترونیکی، قرار گرفت.

سید علاالدین ظهوریان دبیر هیت نظارت بر مطبوعات اظهار داشت، تا پایان زمان مقرر از تعداد ۲۹۴۲ مدیرمسئول واجد شرایط برای شرکت در انتخابات، ۱۵۷۱ نفر یعنی ۴/۵۳ درصد واجدین شرایط، آرای خود را به صورت الکترونیکی در سامانه جامع رسانه‌‌های کشور ثبت کردند. در این انتخابات ۱۵۹ داوطلب برای تصدی نمایندگی مدیران مسئول به رقابت پرداختند که در نهایت «پدرام پاک‌آیین» مدیرمسئول ماهنامه «دانش رسانه» با کسب ۹۰۰ رای و ۲۹/۵۷ درصد از مجموع آرای ماخوذه، حائز اکثریت مطلق آرا شد و به عنوان نماینده مدیران مسئول در نوزدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب شد.

پدرام پاک آیین، دانش آموخته حقوق و نماینده دوره هجدهم مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات سابقه: عضویت در شورای سردبیری روزنامه‌های جام جم و ایران، مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، مؤسس و مدیرمسئول خبرگزاری «میزان»، مدیرمسئول خبرگزاری خانه ملت، مدیرکل ارتباطات و اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نایب رییس انجمن قلم ایران، مدرس دانشکده خبر، مدیر مسئول و سردبیر «کتاب هفته»، موسس و مدیرمسئول خبرگزاری کتاب و مشاور مدیر عامل بانک صادرات ایران را در کارنامه خود دارد.

همچنین، امیر قطبی نماینده قوه قضائیه در هیات نظارت بر مطبوعات نیز در محل ستاد برگزاری انتخابات حضور داشت و از نزدیک شاهد روند برگزاری و اعلام نتایج انتخابات بود.