به گزارش صندوق اعتباری هنر، فرزادطایفه حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری با اعلام این خبر گفت: پرداخت هدیه ازدواج و فرزندآوری در قالب تسهیلات بلاعوض و قرض الحسنه یکی از حمایت‌های نوین صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم است که به عنوان هدیه به اعضای واجد شرایط پرداخت می‌شود. تشویق به ازدواج و فرزندآوری از اهداف این طرح است.

حیدری در خصوص افراد واجد شرایط این طرح گفت: به اعضایی که از اول مهر ماه سال ۱۴۰۰تا پایان ۱۴۰۱ صاحب فرزند شوند؛ تحت عنوان طرح «جوانه» مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد ۲ درصد همراه با مبلغ ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض تقدیم می شود. همچنین تسهیلات طرح شمیم طرح حمایتی ازدواج است که به اعضایی که برای اولین بار ازدواج می‌کنند، تخصیص می یابد.

وی افزود:  تاریخ ثبت رسمی عقد ازدواج باید در بازه زمانی اول مهرماه ۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ باشد تا این تسهیلات به اعضا تعلق گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری در خصوص مدارک مورد نیاز اظهار داشت: در طرح شمیم، معرفی نامه از حوزه های تخصصی ذیربط به انضمام اصل تقاضای متقاضی، ارائه گواهی برابر اصل صفحات سند رسمی‌ ازدواج و همه صفحات شناسنامه زوجین‌ برای دریافت این وام ضروری است. متقاضیان دریافت تسهیلات طرح جوانه‌ (فرزندآوری) باید ضمن ارائه معرفی نامه از حوزه های تخصصی ذیربط اصل تقاضای متقاضی، گواهی‌ برابر اصل کارت ملی و تمامی شناسنامه نوزاد و والدین را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری از طریق بانک قرض الحسنه رسالت به اعضا ارائه می شود، گفت: متقاضیان واجدشرایطی که در بانک رسالت حساب ندارند باید با مراجعه به سامانه www.mresalat.ir نسبت به ثبت نام و عضویت در کانون همیاری اجتماعی و افتتاح حساب اقدام کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی