سرپرست مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و “باینینگ وانگ”، معاون مدیرکل در بخش برندها و طرح‌ها به بررسی برنامه‌های مشترک در زمینه مالکیت فکری پرداختند.

به گزارش گویای خبر به نقل از اداره‌کل روابط و امور بین‌الملل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور،  سیامک اسلامی سرپرست مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با اشاره به گزارش جدید شاخص جهانی نوآوری در سال ۲۰۲۳، وضعیت کلی ایران در عوامل مربوط به مالکیت فکری را مناسب ارزیابی کرد و به رتبه نخست ایران در ثبت مبدا علایم تجاری برای چندمین سال متوالی در سطح جهان، اشاره کرد.

وی با تاکید بر بازطراحی سامانه مرکز مالکیت معنوی به منظور بهبود و هوشمندسازی فرآیندهای ثبت مالکیت‌های فکری، عنوان کرد: اجرای برنامه‌های آموزشی و مشاوره فنی در زمینه اختراعات، علایم و برندها، طرح‌های صنعتی و نشانه‌های جغرافیایی یکی از اقدامات مستمر مرکز مالکیت معنوی است.

اسلامی با اشاره به عضویت ایران در معاهده مادرید، به پذیرش و بررسی روزانه ده‌ها پرونده بین‌المللی تحت سیستم مادرید در مرکز مالکیت معنوی پرداخت.

وی همچنین با توجه به عضویت ایران در معاهده “نیس” در خصوص طبقه‌بندی بین‌المللی کالاها و خدمات، ترجمه فارسی حدود ۷۰ هزار اصطلاح مربوط به کالا و خدمت در قالب مجموعه MGS را از دیگر اقدامات مرکز مالکیت معنوی دانست.

سرپرست مرکز مالکیت معنوی همچنین از اجرای پروژه “مادرید فلایر” برای ارتقا سیستم مادرید و گسترش آگاهی کسب و کارهای تولیدی، خدماتی و بازرگانی و شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری از ظرفیت ثبت و حمایت بین‌المللی از حقوق علایم و برندها و بهبود بازاریابی در راستای رونق تجارت و افزایش صادرات کشورمان، خبر داد.

“باینینگ وانگ” نبز در ادامه ضمن اشاره به اهمیت معاهده “مادرید” در ثبت بین‌المللی علایم تجاری، از برنامه‌های سازمان جهانی مالکیت معنوی برای استفاده کامل از ظرفیت موافقت‌نامه و پروتکل مادرید، بر آمادگی این سازمان در جهت ارتقا برنامه‌های برندسازی در ایران تاکید کرد.

  • منبع خبر : سازمان ثبت اسناد و املاک کشور