با حضور رئیس‌کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران پلتفرم آنلاین تبادل اطلاعات مربوط به قراردادهای اتکایی بیمه اتکایی تهران رواک رونمایی شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، دکتر استادهاشمی ضمن قدردانی از زحمات تیم بیمه اتکایی تهران رواک، رویکرد فن آورانه این شرکت را تحسین کرد و گفت: امیدوارم با این پلتفرم استانداردهای بین‌المللی تبادل داده مثل Acord سیستم به گونه‌ای پیاده‌سازی شود که با حداقل زمان ممکن بستر تبادل امن اطلاعات بین شرکت‌های بیمه فراهم شود.

همچنین اسماعیل داور پناه مدیرعامل شرکت اتکایی تهران رواک در مراسم رونمایی از پروژه connect گفت: واگذاری اتکائی اجباری با شیب تند در حال کاهش است، تعرفه‌ها برداشته شده اما تحریم‌ها هم همچنان پابرجاست.

وی با اشاره به شرایط کنونی بازار اتکایی کشور گفت: در این شرایط به ابزار مناسبی برای مدیریت نیاز داشتیم که شرکت‌های اتکایی باید بهتر تصمیم‌گیری کنند.

وی در خصوص رسالت اصلی پروژه connect گفت: این پروژه امکان ثبت پیشنهاد واگذاری اتکایی به صورت آنلاین را فراهم می‌کند.

داورپناه افزود: با استفاده از این پلتفرم کیفیت واگذاری‌ها افزایش می‌یابد و هزینه تمام شده شرکت‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند و  دارای پرتال کسب و کار است که به شرکت‌های بیمه مستقیم این دسترسی را می‌دهد تا مدیریت واگذاری‌ها را به صورت شفاف انجام دهند.

وی عنوان کرد: این سیستم تحت بستر وب بوده و با رعایت آخرین استانداردهای امنیتی پیاده‌سازی شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه مرکزی