کارشناس سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در ۱۳ استان کشور خبر داد و گفت: فردا به جز سیستان و بلوچستان همه استان‌ها بارش دارند و در ۲ روز آینده بارش در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی شدت می‌یابد.

گویای خبر – به گزارش ایرنا،  «امین حسین نقشینه» درباره وضعیت جوی کشور برای امروز (جمعه) و روزهای آتی اظهار داشت: امروز (جمعه) در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، همدان، مرکزی، بوشهر، شمال فارس و شمال خلیج‌فارس، بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده که در استان‌های جنوبی همراه با رعدوبرق است.

وی ادامه داد: فردا به جز استان سیستان و بلوچستان در سایر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت. شدت بارش طی دو روز آینده در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی پیش‌بینی شده است.

نقشینه گفت: یکشنبه در نوار شمالی و استان‌های غربی و دوشنبه در استان‌های ساحلی و شمال‌شرق بارش با شدت کمتری ادامه پیدا می‌کند.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از بعدازظهر دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال‌غرب کشور را دربرمی‌گیرد. سه‌شنبه برای غرب، شمال‌غرب و جنوب‌غرب و دامنه‌های البرز مرکزی بارش پیش‌بینی شده است.

وی توضیح داد: خلیج‌فارس ۲ دو روز آینده مواج و متلاطم می‌شود، تهران امروز بعدازظهر افزایش ابر دارد و فردا نیز در تهران بارش برف و باران همراه با مه رقیق پیش‌بینی شده است.

نقشینه در پایان گفت: بیشینه دمای تهران ۸ و فردا ۶ درجه خواهد شد و کمینه دمای امروز پایتخت ۳ درجه بالای صفر می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا