حمیدرضا سلیمانی میگونی

نخستین نیروگاه خورشیدی پشت بامی شهرداری منطقه ۱۵ در تفرجگاه مسگرآباد که برای نخستین بار به همت معاونت خدمات شهری و محیط زیست و اداره محیط زیست و توسعه پایدار این منطقه احداث شده است و قابلیت ‌تولید ۱.۵ کیلووات برق در ثانیه دارد، وارد مدار تولید شد .

به گزارش سرویس مدیریت شهری ارتباط امروز، مهدی استرابی سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: این نیروگاه خورشیدی با استفاده از فناوری پنل های فتوولتاییک بر روی پشت بام سرویس بهداشتی تفرجگاه مسگرآباد نصب و راه اندازی شده است.

به گفته او، استرابی اضافه کرد: پروژه تولید برق از منابع طبیعی در راستای برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران که برکاهش آلودگی‌های زیست محیطی ومصرف برق و همچنین بر استفاده از منابع تجدیدپذیر جهت تولید انرژی تاکید دارد به بهره برداری رسیده است.

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه در پایان گفت: تفرجگاه مسگرآباد در دامنه کوه های سیاه کوه واقع در ضلع شمالی بزرگراه امام رضا (ع) واقع است که چشم انداز بسیار عالی به تهران دارد  و امیدواریم با همکاری  همه نهادهای مسئول بتوانیم از پتانسیل آن بهره بیشتری  ببریم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : حمیدرضا سلیمانی میگونی
  • منبع خبر : ertebatemrooz.ir