۴۰ درصد مشترکان مشمول پاداش‌های مدیریت مصرف شدند، معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان این که بسیاری از مناطق کشور همانند سایر نقاط جهان با گرمای شدیدی روبه رو هستند، گفت: قبوض صادر شده نشان می‌دهد که حدود ۴۰ درصد مشترکان مشمول پاداش صرفه‌جویی شده‌اند و مدیریت مصرف توسط مشترکان در جریان است.

 گویای خبر – به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، حمیدرضا پیرپیران با بیان این که روز گذشته به دلیل گرمای هوا، نیاز مصرف برق به ۶۸ هزار و ۵۰۰ مگاوات رسید که نسبت به روزهای گذشته افزایش نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی همراهی مردم می‌تواند در گذر از این روزهای گرم و تامین برق پایدار بسیار موثر باشد.
وی همچنین با اشاره به این که امسال نگاه وزارت نیرو بر طرح‌های مشوق‌محور و جلب همراهی مردم استوار بود، گفت: از میان ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار قبض صادر شده، حدود ۴۰ درصد از مشترکان ( ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک ) مشمول پاداش صرفه‌جویی شده‌اند.
پیرپیران در عین حال از مردم خواست تا با حفظ این روند و تداوم همراهی با صنعت برق، پرسنل این صنعت را در مدیریت شبکه سراسری یاری دهند.
وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۳۷ میلیون مشترک از خدمات برق استفاده می‌کنند که اگر هر کدام از این مشترکان تنها ۲ لامپ ۱۰ وات LED را خاموش کنند، در عمل یک درصد صرفه جویی در مصرف پیک برق را به دنبال خواهد داشت.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو