دبیر جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران گفت: اختتامیه فینال جام بازی‌های الکترونیک ۵ اسفندماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری شهر، رضا سیفی دبیر جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران در مورد برگزاری جام بازی‌های الکترونیک اظهار کرد: صحبت نوجوانان و جوانان این بود که تا حالا کسی این قدر ما را جدی نگرفته بود و رویدادی در این ابعاد برگزار نشده بود؛ نوجوانان از این اتفاق بسیار خوشحال بودند و هر روز بیش از هزار نفر در این رویداد در برج میلاد شرکت می کردند.

وی افزود: با برگزاری این مسابقه دو هدف را دنبال می‌کردیم؛ اول ایجاد شور و نشاط در نوجوانان و جوانان و دوم استعدادیابی. موضوع استعدادیابی باعث شد در این مسابقه افرادی را کشف کنیم که تا حالا در هیچ مسابقه‌ای شرکت نکرده بودند و درواقع با حضور در این تورنمنت، فرصت حضور در تیم ملی برای استعدادها و نفرات برتر فراهم شد.

سیفی در مورد برنامه‌های تفریحی شهرداری برای دهه هشتادی‌ها هم توضیح داد: ما ذیل سلسله جشنواره‌های آرمان ۵۲ رویداد را برای عموم مردم برنامه‌ریزی کردیم، اما سه مخاطب ویژه را هدف‌گذاری کردیم؛ اول نوجوانان و جوانان، دوم بانوان و سوم تلاش کردیم جشنواره‌ها را با محوریت خانواده جلو ببریم و خانواده‌ها هم مشارکت کنند.

دبیر جشنواره‌‌های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران عنوان کرد: سعی می‌کنیم سلسله برنامه‌هایی که داریم، بیشتر جنبه تفریحی و ورزشی داشته باشد تا خانواده‌ها و نوجوانان از آن استقبال کنند. البته جشنواره‌های هنری و علمی و مهارتی که ویژه دانش آموزان است هم اجرا می‌شود. همچنین در حوزه‌های هنری، ادبی و اجتماعی نیز رویدادهای زیادی برگزار می‌شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با ایجاد یک دهکده ورزشی برای عید و ماه مبارک رمضان با انواع بازی‌های جذاب برای کودکان، نوجوانان و اقوام، جشنواره‌ای در برج میلاد برگزار کنیم تا شهروندان به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

سیفی بیان کرد: امروز روز آخر جام بازی‌های الکترونیک است و فینال مسابقات ۵ اسفند ماه در سالن همایش‌های برج میلاد انجام می‌شود. دور بعدی مسابقات سال آینده، بعد از ماه مبارک رمضان با عنوان لیگ تهران برگزار می‌‌شود و قرار است فراخوان بدهیم تا هر مرحله یک تیم مشخص داشته باشد و لیگ بزرگ بازی‌های الکترونیک را در تهران برگزار کنیم. جایزه نفر اول صد میلیون تومان است، و نفرات اول تا سوم به مسابقات جهانی و آسیایی هم راه پیدا می‌کنند. سقف جایزه‌های ما یک میلیارد تومان است که به نفرات اول تا شانزدهم اهدا می‌شود.

دبیر جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری تهران در مورد بازی‌هایی که با بیشترین استقبال روبه‌رو شدند، گفت: بازی فوتبال فیفا و ای فوتبال، کلش رویال و بازی ماشین بیشترین استقبال را داشتند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رویکرد شهرداری این است که با برگزاری جشنواره و رویدادهای جذاب، متناسب با ذائقه و نیاز نوجوانان و جوانان امروزی بتواند شور و نشاط اجتماعی ایجاد کند؛ ما در این رویدادها استعدادیابی داریم. همچنین سعی می‌کنیم متناسب با نیازهای شهری از ظرفیت و ایده و استعداد شهروندان استفاده کنیم.

  • منبع خبر : پایگاه خبری شهر