بایگانی‌های میراث آریا - گویای خبر
جشنواره «سفره کُردی» در سنندج برگزار می‌شود ۲۶ شهر ۱۴۰۲

جشنواره «سفره کُردی» در سنندج برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج، گفت: همزمان با هفته گردشگری جشنواره غذاهای سنتی با عنوان «سفره کُردی» در سنندج برگزار می‌شود.

جاى مدیر نمونه فرهنگى در زندان نیست ۱۰ خرد ۱۴۰۲
واکنش دارابی به بازداشت مدیر حافظیه:

جاى مدیر نمونه فرهنگى در زندان نیست

قائم مقام وزیر میراث فرهنگی با انتشار متنی به بازداشت مدیر مجموعه حافظیه واکنش نشان داد و نسبت به این حکم غیرقابل قبول قضایی انتقاد کرد.

دولت از پروژه‌های بوم‌گردی حمایت می‌کند ۲۵ ارد ۱۴۰۲
وزیر میراث فرهنگی؛

دولت از پروژه‌های بوم‌گردی حمایت می‌کند

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از حمایت تمام قد دولت از پروژه‌های بوم‌گردی خبر داد و گفت: ضمن انجام این حمایت‌ها نظارت‌های پسینی هم در دستور کار است و باید اقدامات به‌گونه‌ای پیش رود که ظرفیت‌های بوم‌گردی به پایداری رسند.

اختصاص وام مرمت و مقاوم‌سازی به بافت‌های تاریخی ۱۵ فرو ۱۴۰۲

اختصاص وام مرمت و مقاوم‌سازی به بافت‌های تاریخی

بر اساس توافق وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت راه و شهرسازی، ۸۰ درصد مبلغ تسهیلات نوسازی محدوده‌های هدف باز آفرینی شهری و قانون جهش مسکن به مرمت و مقاوم‌سازی بناهای موجود در بافت‌های تاریخی کشور اختصاص می‌یابد.

راهیان «میراث فرهنگی» راه‌اندازی شود ۱۷ بهم ۱۴۰۱
با پیشنهاد دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی؛

راهیان «میراث فرهنگی» راه‌اندازی شود

دبیر شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی گفت: معاونت میراث فرهنگی نسبت به تشکیل و فعال‌سازی راهیان «میراث فرهنگی» مشابه راهیان نور و راهیان پیشرفت برای افزایش سواد میراثی، آشنایی افکار عمومی و اطلاع مسولان و روحانیون از میراث تمدنی و فرهنگی کشور اقدام کند.

نظام‌نامه پایگاه‌های میراث ملی و جهانی ابلاغ شد ۲۸ دی ۱۴۰۱

نظام‌نامه پایگاه‌های میراث ملی و جهانی ابلاغ شد

مدیرکل پایگاه‌های میراث ملی و جهانی، از ابلاغ نظام‌نامه پایگاه‌ها به تمامی واحدهای ستادی وزارت، ادارات کل استان‌ها و مدیران پایگاه‌های میراث فرهنگی خبر داد.

صدور ۷ مجوز سرمایه‌گذاری گردشگری خارجی در مازندران ۱۵ دی ۱۴۰۱

صدور ۷ مجوز سرمایه‌گذاری گردشگری خارجی در مازندران

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت مجوز سرمایه‌گذاری خارجی برای این استان صادر شد.

رونق گردشگری خوراک با احیای غذاهای کهن ایرانی ۱۵ آبا ۱۴۰۱

رونق گردشگری خوراک با احیای غذاهای کهن ایرانی

کارشناس مسئول گردشگری خوراک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، احیای غذاهای کهن ایرانی را در رونق و توسعه گردشگری خوراک موثر دانست و گفت: در فدراسیون گردشگری خوراک بر احیای این غذاها توجه و تمرکز داریم.

اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی گردشگری ۰۹ آبا ۱۴۰۱

اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی گردشگری

معاون گردشگری کشور گفت: با اصلاح طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی – تخصصی، تشکل‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری از شمول طرح قانونی مزبور مستثنی شد و پی‌گیری‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ثمر نشست.

موزه‌ها باید در سبد فرهنگی خانواده قرار گیرد ۰۳ آبا ۱۴۰۱
قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌ فرهنگی کشور:

موزه‌ها باید در سبد فرهنگی خانواده قرار گیرد

قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی گفت: افزایش تعداد موزه‌ها نه تنها از نظر کمی مهم است، بلکه باید در سبد فرهنگی خانواده قرار گیرد. بدین وسیله باید حافظه تاریخی جامعه را تقویت کنیم و انتقال تجربه به نسل جوان صورت گیرد.