با مشارکت و حمایت تسهیلاتی بانک کشاورزی یک واحد گلخانه ۳۰ هکتاری تولید سبزی و صیفی در استان زنجان به بهره‌برداری رسید و سالانه ۱۲ هزار تن به ظرفیت کشت صیفی و سبزیجات این استان اضافه شد.

به گزارش گویای خبر به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال از هزینه‌های راه‌اندازی این طرح در قالب تسهیلات بانک کشاورزی تأمین و پرداخت شده است و با تکمیل و راه‌اندازی آن، علاوه بر افزایش سالانه ۱۲ هزار تن تولید صیفی و سبزیجات، زمینه اشتغال  ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

بر اساس این گزارش، طرح تولیدی مذکور با استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا به صورت سازه مدرن شیشه‌ای و با سیستم کشت هیدروپونیک در شهرستان ابهر از توابع استان زنجان به بهره‌برداری رسیده و محصولات تولیدی آن علاوه بر تأمین بخشی از نیاز داخلی، در بازارهای صادراتی نیز عرضه خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، در روش کشت هیدروپونیک که به آن کشت بدون خاک نیز گفته می‌شود، برای رشد گیاهان از محلول غنی از مواد مغذی با پایه آب استفاده می‌شود و ریشه گیاهان بدون خاک و توسط موادی مانند پیت موس، گلوله‌های رسی، پرلیت، پشم سنگ و … محافظت می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی بانک کشاورزی