معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از شفاف‌سازی ۹۷ مجوز کسب و کار وزارت راه و شهرسازی در ستاد، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امیر محمود غفاری، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت:‌ بر اساس تبصره ۴ از قانون اصلاح موارد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و اصلاحات پس از آن، دستگاه‌های اجرایی مکلف به شفاف‌سازی، الکترونیکی شدن و اتصال سامانه‌های تخصصی صدور مجوز به سامانه ملی صدور مجوز کسب و کار هستند.

وی افزود: بر این اساس با توجه به تاکید و دستور وزیر محترم راه و شهرسازی و تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران وزارت راه و شهرسازی و پی‌گیری‌های مستمر صورت گرفته، تعداد ۹۷ مجوز مرتبط با موضوع مذکور، در ستاد، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی، شناسایی و در سامانه ملی مجوزهای کشور به آدرس www.mojavez.ir قرار گرفته است.

غفاری بر اساس آخرین وضعیت، تعداد مجوزهای کسب و کار شناسایی و الکترونیکی شده را به تفکیک اعلام کرد و گفت: برای معاونت مسکن و ساختمان ۱۴ مجوز، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران سه مجوز، سازمان بنادر و دریانوردی ۱۸ مجوز، سازمان هواپیمایی کشوری ۴۴ مجوز، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۱۴ مجوز، شرکت بازآفرینی شهری ایران سه مجوز و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی یک مجوز به ثبت رسیده است.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: بر اساس قانون و فرآیندهای کاری تدوین شده برای هریک از مجوزهای کسب و کار در کمیته مقررات زدایی وزارت اقتصاد و امور دارایی، می‌بایست در بازه زمانی مصوب هر مجوز، مراحل صدور مجوز انجام شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی