نخستین رویداد فناورانه و نمایشگاه صنعت ساختمان و مسکن به همت ستاد وزارت راه و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی طی دو روز (۱۳ و ۱۴ شهریورماه) در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نخستین رویداد فناورانه و نمایشگاه صنعت ساختمان و مسکن، ۱۳ و ۱۴ شهریورماه با برنامه‌ریزی‌های وزارت راه و شهرسازی و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در سالن پاکدامن مرکز تحقیقات برگزار می‌شود.

در این رویداد که با محوریت طرح جهش تولید مسکن است رویکردهای زنجیره تامین مسکن دانش‌بنیان، صنعتی‌سازی، افزایش سرعت و کیفیت، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های ساخت مدنظر برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه است.

هدف اصلی از طراحی و برگزاری رویدادهای مبنتی بر عرضه فناوری این است که فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی‌های خود را معرفی کرده و با جلب نظر آن‌ها جهت همکاری تجاری‌، از سرمایه ، امکانات و سایر ظرفیت‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها استفاده و نیازهای فناورانه آنها را مرتفع کنند.

به همین منظور با توجه به شعار سال ۱۴۰۱ (تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین) و نیز اهمیت طرح جهش تولید مسکن در وزارت راه و شهرسازی‌، نخستین نمایشگاه صنعت ساختمان و مسکن با هدف دستیابی به ظرفیت‌های موجود برنامه‌ریزی و به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی