بانک سپه در ۹ ‌ماه نخست سال جاری مبلغ ۲۰۵ هزار و ۸۴۶ میلیارد و ۷۷۸ میلیون ریال تسهیلات خرد به ۱۴۹ هزار و ۷۶۳ فقره پرونده در حوزه‌های قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، فرزندآوری، اشتغال‌زایی، کمک ودیعه مسکن مستاجران و … اختصاص داده است.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، در راستای اجرای تکالیف ابلاغی بانک مرکزی، بانک سپه به ۴۷ هزار و ۲۱۵ پرونده میزان ۹۷ هزار و ۸۷۸ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و به ۳۹ هزار و ۲۴ پرونده، مبلغ ۲۴ هزار و ۶۵۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری با کارمزد ۴ درصد طی ۹ ماه نخست سال جاری پرداخت کرده است.

این بانک همچنین در حوزه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی به معرفی‌شدگان سازمان‌های کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، بنیاد برکت، زندانیان و استانداری‌ها در قالب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در مدت مذکور ۴۱ هزار و ۲۹۲ میلیارد و ۲۱ میلیون ریال برای ۳۰ هزار و ۲۴۴  فقره پرونده اختصاص داده است.

این بانک در حوزه تسهیلات ودیعه مسکن مستاجرین، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و نیز ساخت و خرید مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهداء مبلغ ۳۶ هزار و ۸۵ میلیارد و ۸۶۹ میلیون ریال به ۲۲ هزار و ۹۶۷ فقره پرونده طی ۹ ماه نخست سال جاری اختصاص داده است.

بانک سپه در راستای ارایه طرح‌های تسهیلات حمایتی خود از جمله ودیعه مسکن  به معرفی‌شدگان از سوی کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی و نیز تسهیلات ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی ۵ کیلوواتی مبلغ ۴ هزار و ۵۲۳ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال به ۷ هزار و ۶۴۷ فقره پرونده در مدت مذکور پرداخت کرده است.

این بانک همچنین مبلغ ۷۲۴ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال در قالب ۶۵۶ فقره پرونده تسهیلاتی به حوادث قهری و نیز ۶۸۷ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال در قالب ۲هزار و ۱۰ فقره پرونده به سایر تسهیلات پرداختی طی ۹ ماه نخست سال جاری پرداخت کرده است. 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه