معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ایمن‌سازی جاده منتهی به مرزهای شش‌گانه کشور برای اربعین حسینی سال جاری خبر داد.

به گزارش گویای خبر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا اکبری، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، در سفر به خوزستان و بازدید از پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه از ایمن‌سازی جاده منتهی به مرزهای شش گانه کشور برای اربعین حسینی سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای امسال پروژه‌های ایمن‌سازی در یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر از جاده‌های منتهی به شش پایانه‌مرزی برای اربعین حسینی اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی شد.

وی افزود: این پروژه‌ها شامل نگهداری راه‌ها، خط کشی، تکمیل حفاظ بتنی، نصب تابلو علائم، روکش آسفالت رفع نقاط پرحادثه هستند که با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان اجرایی شد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این که بازدیدهای انجام شده در هفته‌های گذشته از سوی مدیران سازمان بیانگر آن است که اقدامات انجام شده علی رغم این که با شرایط ایده‌آل فاصله دارد، بسیار خوب بوده است، ابراز امیدواری کرد: با تداوم برنامه‌ریزی‌ها، امیدواریم کیفیت ایمنی جاده‌ها برای سال‌های آینده بیش از الان ارتقاء یابد.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اکبری خاطرنشان کرد: علاوه بر این، برای اربعین حسینی امسال اعتباری برای تکمیل و تجهیز پایانه‌های مرزی، اجاره ماشین آلات، تأمین سوخت آن‌ها و دیگر هزینه‌های جاری از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نظر گرفته شد

  • منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی