دولت سیزدهم با «انرژی» به گوش تحریم‌ها سیلی زد ۲۹ خرد ۱۴۰۳

درنگی بر دیپلماسی فعال انرژی دولت رییسی؛
دولت سیزدهم با «انرژی» به گوش تحریم‌ها سیلی زد

دولت سیزدهم به دلیل دیپلماسی فعالی که در حوزه انرژی داشت، نه تنها صادرات نفت را افزایش داد؛ بلکه به رشد اقتصادی کشور نیز کمک شایانی کرد.

بایگانی‌های یادداشت - گویای خبر
ضرورت تعامل دو سویه روابط عمومی‌‌ها با رسانه‌ها ۲۷ ارد ۱۴۰۳
به بهانه ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

ضرورت تعامل دو سویه روابط عمومی‌‌ها با رسانه‌ها

انسان موجودی است اجتماعی و از بارزترین نمادهای شخصیت در انسان، اجتماعی بودن است. اوج اجتماعی بودن انسان در حوزه ارتباط عمومی او با دیگران شکل می‌گیرد.

فولاد مبارکه؛ دارنده کامل‌ترین زنجیره تولید ورق‌های فولادی ۱۷ ارد ۱۴۰۳

فولاد مبارکه؛ دارنده کامل‌ترین زنجیره تولید ورق‌های فولادی

فولاد مبارکه تنها تولیدکننده دارای زنجیره کامل ورق کامل قلع‌اندود در کشور به‌حساب می‌آید. این شرکت همواره برای تأمین تمام نیازهای کشور در حوزه فولاد اهتمام ویژه دارد.

لذت نوشتن (قسمت پانزدهم) ۰۵ ارد ۱۴۰۳

لذت نوشتن (قسمت پانزدهم)

شکل کلمات و شناخت ریشه آنها و تشخیص هم‌خانواده‌­ها یا کلمات مشتق می‌­تواند ما را به املای صحیح بسیاری از کلمات راهنمایی کند. نوشتن یکی از این واژه‌­ها به جای دیگری، نادرست اسـت.

دو ایستگاه مانده به ایــران قوی و سربلند در افـق ۱۴۰۴ ۳۰ فرو ۱۴۰۳

دو ایستگاه مانده به ایــران قوی و سربلند در افـق ۱۴۰۴

با نگاهی گذرا به آن‌چه در سال ۱۴۰۲ بر اتمسفر صنعت کشور منجمله صنعت پیشران لوازم خانگی گذشت و به گواه شاخص‌های اقتصادی، علی‌رغم تلاش متولیان امر، کماکان راه زیادی جهت استقرار محیط با ثبات کسب‌وکار و گذر از شرایط پرتلاطم جاری توأم با عدم اطمینان در پیش است.

فولاد مبارکه؛ همگام با تولید و همراه با مردم برای خلق آینده‌ای بهتر ۱۸ فرو ۱۴۰۳

فولاد مبارکه؛ همگام با تولید و همراه با مردم برای خلق آینده‌ای بهتر

فرارسیدن سال 1403 و تقارن بهار طبیعت با بهار معنویت اتفاق مبارکی برای میهن اسلامی بود و این امید را در دل‌ها می‌پروراند که با نو شدن زمین و بهره‌مندی از ماه رحمت و مغفرت، سالی نیکو، پربرکت، روشن و روبه‌جلو پیش رو داشته باشیم و با مشارکت، همکاری و همدلی مردم و مسوولان و تداوم تولید و جهش و رونق آن، شاهد شکوفایی اقتصاد در زندگی فردفرد ایرانیان باشیم.

نظامی گنجوی میراث معنوی حوزه تمدنی ایران فرهنگی ۲۲ اسف ۱۴۰۲

نظامی گنجوی میراث معنوی حوزه تمدنی ایران فرهنگی

زبان، زادگاه، نژاد و زندگی نظامی گنجوی، بزرگ‌ترین سراینده حماسه‌های عاشقانه پارسی ثبت و ضبط است و نظامی گنجوی میراث معنوی حوزه تمدنی ایران فرهنگی می‌باشد. 

لزوم کاهش سهم کالاهای لوازم خانگی از مصرف انرژی ۱۶ بهم ۱۴۰۲

لزوم کاهش سهم کالاهای لوازم خانگی از مصرف انرژی

تعیین رتبه انرژی بر اساس یکسری فاکتورها و الزامات در آزمایشگاه‌ها تعیین و مشخص می‌شوند، از همین رو کالاهایی که انرژی‌بر هستند به ویژه با توجه به محدودیت تامین انرژی و رقابت‌پذیری حتما بایستی این الزامات رعایت شود.

لذت نوشتن (قسمت چهاردهم) ۱۱ بهم ۱۴۰۲

لذت نوشتن (قسمت چهاردهم)

بیشتر وقت‌‌ها برای نوشتن برخی واژه‌‌ها با صداهای مختلف، تردید می‌کنیم. امیدوارم با مطالب زیر توانسته باشم این تردیدها را رفع کنیم.

رشد صنعت لوازم خانگی در دست‌انداز موانع ۰۷ بهم ۱۴۰۲

رشد صنعت لوازم خانگی در دست‌انداز موانع

آمارها نشان می‌دهد صنعت لوازم خانگی در حال رشد بوده و بنابراین سرمایه‌گذاری در آن نیز هنوز توجیه اقتصادی دارد. این صنعت رشد کمی و کیفی داشته و این اتفاق مرهون تلاش‌های تولیدکنندگان و سرمایه‌گذارها بوده است.

ضرورت تعامل جوامع علمی و مراکز دانش بنیان با صنعت نفت و حفاری ۲۴ دی ۱۴۰۲

ضرورت تعامل جوامع علمی و مراکز دانش بنیان با صنعت نفت و حفاری

ایران امروز در مسیر توسعه و استقلال صنعتی در زمینه‌های مختلف، گام‌های مهم و استواری برمی‌دارد که آثار آن را می‌توان در گسترش تعامل و همکاری جامعه علمی و دانشگاهی با صاحبان صنایع و شرکت‌های مادر تخصصی مشاهده کرد.